İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İk

81214967

Remzi Kitapevi Yayınları 328 Sayfa
Yayım Tarihi: 04/2009
ISBN: 978-975-14-1337-6

Personel şefliğinin İK direktörlüğüne uzanan yolculuğun yakın bir tanığı olan Baltaş’ın, insan kaynaklarının iş hayatına bakışında radikal bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu düşünerek kaleme aldığı İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK kitabı, insan kaynakları konusunda bir rehber özelliği taşıyor.

Prof. Dr. Acar Baltaş, yaptığı değerlendirmede, emek katma değerinin baskın olduğu endüstri döneminden, bilgiyi işlemenin katma değerinin fark yarattığı bir döneme geçişle günümüz iş dünyasının içinden geçmekte olduğu fırtınalı süreç ve hızlı değişimin IK çalışanlarını ve yöneticilerini alışık olmadıkları bir mücadeleye zorladığını ifade ediyor. Tüm bu gelişmeler sonrasında da İK’nın, iç müşteriye hizmet veren ve kurumun İK süreçlerini mükemmelleştiren bir destek bölümü olmanın ötesine geçerek, kurumun içinde bulunduğu rekabeti anlaması, müşteri bakış açısına uygun çözümler üretmesi ve bütün bunları da ticaret mantığı içinde gerçekleştirmesi gerekliliğini belirtiyor.

Sektöre farklı bir bakış açısı kazandıracak olan İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK kitabı İK’yı, değişen dünyaya uyum sağlamak gibi pasif bir rolden alıp, değişimi tetiklemek ve “dönüşümü gerçekleştirmek” gibi, çağdaş ve etkin bir role taşımayı hedefliyor.

Sending
User Review
5 (3 votes)

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Personova Kişilik Envanteri Testi