Kadın Liderlerde Potansiyeli Hayata Yansıtmak ve Türk Kültüründe Yönetmek

duzce-universitesi-kadin-liderler-potansiyeli-hayata-yansitmek-acar-baltas-grubu

Prof Dr Acar Baltaş Düzce Üniversitesi Yönetim ve Liderlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (LİDERİM) ile Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜKAM) tarafından düzenlenen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın katkı sağladığı “III. Yükseköğretimde Kadın Liderliği Geliştirme ve Güçlendirme Eğitim ve Mentorluk Programı”, çerçevesinde 30 kadın akademisyenle bir araya geldi. 

Baltaş Eğitim ve Mentorluk Programının son gününde, “Kadın Liderlerde Potansiyeli Hayata Yansıtmak ve Türk Kültüründe Yönetmek” başlıklı oturumu gerçekleştirdi. 

“Duygularımız kararlarımızı etkiler mi?” sorusunu yönelterek sunumunu başlayan Prof. Dr. Acar Baltaş, “Kimse duygularının kararını etkilediğini düşünmez. Kararlarımız aşırı şekilde duygularımızdan etkileniyor. İnsanlar, yaşadıklarını hatırlamaz. Yaşadıklarına yükledikleri anlamları hatırlar. Bu anlamlar, duygular tarafından belirlenir” şeklinde konuştu. 

“İnsanları yönetmek, duygularını yönetmektir. Bunun için de kendi duygularımızın farkında olmalıyız” diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, insanların öfke, sevinç ve fırsat anında yanlış kararlar verebileceğini sözlerine ekledi. 

“Liderlik, etkilemektir. Bu da ilişki kurarak olur” sözüyle sunumuna devam eden Prof. Dr. Baltaş, yöneticilik ve liderliğin ortak paydasının başkaları aracılığıyla sonuç almak olduğunu ifade etti. Liderliğin ana harcının güven vermek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Acar Baltaş katılımcılara hitaben, “Sizin göreviniz idari görev değildir. Sizler bulunduğunuz kurumlarda iz bırakacak, fark yaratacak, insanların içindeki iyiyi ortaya çıkaracak kişilersiniz.” sözleriyle sunumunu noktaladı. 

Prof. Dr. Acar Baltaş konuşmanın sonunda “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker” isimli son kitabını imzalayarak katılımcılara hediye etti. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Baltaş’a hediyesini takdim etti ve program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.