PERYÖN 23. İnsan Yönetimi Kongresi’nde Kararlar Konuşuldu

peryon-23-insan-kaynaklari-kongresi-16-17-kasim-2015-baltas-grubu

Avrupa’nın kendi alanında en büyük kongresi PERYÖN 23üncü İnsan Yönetimi Kongresi 16-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre merkezinde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Acar Baltaş 16 Kasım tarihinde yoğun ilgiyle karşılanan konuşmasında, “Akıllı İnsanlar Neden Yanlış Kararlar Verir?” başlığında konuştu. 

Prof. Dr. Acar Baltaş konuşması ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Düşündüğümüz, yaptığımız ve yapmaktan kaçındığımız her şey beyinde belirlenir. Oysa ki beynimiz bir bilgisayar değildir. Hızlı, güçlü ancak tepkisel, dolayısıyla “düşüncesiz” olan hisseden beynimiz; yavaş, zayıf ancak irdeleyici, dolayısıyla “akıllı” olan düşünen beynimizi yenilgiye uğratır. Kararlarımızın mantıklı olduğuna inanırsak da hayat arkadaşımızın seçiminden yatırım tercihlerimize kadar düşünerek aldığımızı zannettiğimiz pek çok kararımızı duygularımız yönlendirir. Bu oturumun, iyi ve kötü kararları ayıran ince çizgiye odaklanarak, düşünürken yaptığımız sistematik hatalar konusunda katılımcıları düşündürüp eğlendirdiğini umuyorum” dedi.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.