Eğitim Kurumları Öncelikli Hedefini Belirledi: Çocuklarda Potansiyeli Performansa Çevirmek

10-antalya-sempozyumu[1]

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen “Eğitim ve Beyin ” konulu sempozyum Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun önderliğinde Bakanlık yetkilileri, özel okul kurucuları, yönetici ve öğretmenlerinin katılımıyla yaklaşık 800 kişi tarafından büyük bir ilgi ile izlendi. Ülkemiz ve yabancı ülkelerin alanlarında uzmanlaşmış, tanınmış bilim insanları bir araya gelerek konuyla ilgili bilgi ve görüşlerini aktardı.

Bu değerli Sempozyumda Baltaş Grubu Başkanı Prof. Dr. Acar Baltaş, “ Potansiyeli Performansa Çevirmek” başlıklı konuşmasıyla katılımcılarla buluştu.

Özel Okullar Birliği toplantı sonunda ortaya çıkani sonuç bildirgesini tüm katılımcılarla ve üyeleriyle aşağıdaki ifadeyle paylaştı.

“Çocuklarımızda var olan potansiyeli performansa çevirmek için okul, yönetici ve öğretmenler, ders programlarını hazırlayan yetkililer, çocuklarımızın gelişiminde söz sahibi olan tüm kişi ve kurumlar, beyin ile öğrenme arasındaki etkileşimler konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Sempozyumda ortaya konan bilimsel gelişmeler ışığında; sorumluluklarımızı bilmek ve bu konuda yetkinliklerimizi yeterliliğe dönüştürmek, başta Mili Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Yetiştiren Yüksek Öğretim Kurumlarımız olmak üzere hepimizin görevidir”

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.