Acar Baltaş Peryon Kongresinde

acar-baltas-konusma

4-6 Ekim 2006 tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan 14. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi’nde, Prof. Dr. Acar Baltaş 5 Ekim 2006 tarihinde, 14:00-15:00 saatleri arasında Marmara Salonunda “Güçlü Yönlere Odaklanmak Başarının Temelidir” başlıklı konuşmasıyla yer alacak.

“Güçlü Yönlere Odaklanmak Başarının Temelidir”
Prof. Dr. Acar Baltaş

Kendi alanlarında üstün başarı gösteren insanların ilişkilerinde iki özellik dikkat çeker: Yaptıkları işe kendilerini yürekten adamış olmaları ve enerjilerinin ve zamanlarının yüzde 90’ını, güçlü özelliklerini daha da güçlendirmeye odaklamaları. Oysa klasik IK uygulamaları, sürekli “gelişme alanlarına” odaklanmaya, enerjilerini ve zamanlarını yeterli olmayan özellikleri geliştirmeye yönlendirmektedir. Performans görüşmelerinin 3-5 dakikası çalışanların başarılı, 55 dakikası ise eksik ya da yetersiz oldukları alanlara odaklanmaktadır. İnsanlar bir süre sonra özgün yeterliliklerini/özelliklerini ortaya koyma konusunda cesaretlerini kaybetmekte ve sıradanlaşmaktadırlar. Yanlışlara odaklanmak, insanın güçlü yönlerini hayata yansıtmak konusundaki güvenini zedeler ve performansını olumsuz yönde etkiler. Oysa insanların kendilerini bir işe yürekten adamaları potansiyellerinin bütününü hayata yansıtmalarına imkan verir. Güçlü yönünün bütününü ortaya koyamayan kişi ise kendisini işine yürekten adayamaz.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Personova Kişilik Envanteri Testi