Eğitim Dünyasının En Büyük Konferansı; ASTD

astd-2010-baltas-grubu

Dünyanın eğitim alanındaki en büyük organizasyonu The American Society for Training and Development (ASTD) International Conference and Exposition 2010 bu yıl Amerika’nın Chicago Eyaleti’nde gerçekleştirildi. 70’ten fazla ülkeden katılımcı ağırlayan toplantıyı izleyenlerin sayısı 10.000’i geçti.

Kkatılımcının 3 gün boyunca yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ağırlıklı olarak, motivasyon, koçluk, liderlik, sosyal medyanın kullanımı konuları
işlendi. Baltaş Grubu Başkanı Acar Baltaş eğitim dünyasının bu en önemli toplantısına her yıl olduğu gibi bu yılda katıldı.

Acar Baltaş kongrede katılımcıların, en çok ilgiyi eğitimciler için eğlenceli fark yaratan eğitim tekniklerinin anlatıldığı oturumlara gösterdiğini belirtti.

Bu yıl Kongre’de Baltaş Grubu’nun Türkiye temsilcisi olduğu World Business Forum’un konuşmacısı olan Charlene Li ve değişen dünya üzerine 4 kitabı olan Daniel H. Pink ana oturum konuşmacısı olarak katıldı.

“Bizi nelerin motive ettiğiyle ilgili şaşırtıcı gerçekler” başlığı altında konuşan Pink, yüksek performans elde etmek için motivasyonu yönetmenin bize kazandırdıkları ile ilgili konuştu.

Aosyal teknolojiler, etkileşimli medya ve pazarlama konularına yoğunlaşmış, yeni teknolojiler üzerine bağımsız bir düşünce lideri ve analist olan Charlene Li ise, konuşmasını “ açık liderlik; liderlik biçimimizi sosyal teknoloji nasıl dönüştürür?” başlığıyla gerçekleştirdi.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.