Karar Gazetesinde Acar Baltaş

karar.com-acar-baltas-fatih-terim

Tek sorun Fatih Terim değil

Dünya Kupası elemelerinde Milli Takım ilk 3 maçta 2 puanda kalırken akıllarda ‘Şimdi ne olacak?’ sorusu var. Uzman spor psikologları Ay-Yıldızlıların sorununun Fatih Terim’in istifası veya Arda’nın kadroya çağrılmasından çok daha büyük olduğu görüşünde birleşiyor. Uzmanlara göre sıkıntı Türkiye’nin futbol kültürü.

Hakan Akar / www.karar.com

Milli Takım son günlerde çok zorlu süreçlerden geçiyor. Dünya Kupası elemelerinde üst üste alınan kötü sonuçlar ve Fatih Terim-Arda Turan gerginliği üzerinden yaşanan polemikler henüz çözülmemişken, kamuoyunda ise oyunculara ve teknik ekibe yönelik eleştiriler gittikçe sertleşmeye başladı. Konunun çözümü ve bu problemleri nasıl aşacağımız konusunda uzmanların görüşünü aldık.

Prof. Dr. Acar Baltaş: Türk futbolcular baskıya direnemiyor

Türkiye’de futbolcular şöhretli olduklarında hiçbir sorun yaşamayacaklarını sanıyorlar. Baskıya direnecek bir direnç göstermedikleri için en ufak bir eleştiride tuz buz oluyorlar. Tabii ki bu sonuçlardan Fatih Terim sorumludur. Ancak şu anda Terim giderse bayram edecek olan birçok insan var. Bu insanların bayram etmesi, Türk futbolunun aleyhine birçok girişimin olmasını sağlayacaktır. Herkes bir ucundan menfaat sağlayacak eylemler içerisinde TFF düzeyinde, bunu engelleyen Fatih Terim’dir. Bu Terim’in performansının dışında bir durum. Mesele performansı değerlendirmek değildir, performansı herkes görüyor. Mesele potansiyeli değerlendirmek.

https://www.karar.com/spor-haberleri/tek-sorun-fatih-terim-degil-272771

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Personova Kişilik Envanteri Testi