Mavi Yakalılarlar Yönetiminde Stratejik İnsan Kaynakları Göstergeleri

hr-mavi-yakalilar-zirve-2012[1]

9 Mart 2012 tarihinde Conrad Hotel’de HR Dergi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi’ne Baltaş Grubu’ndan Yasemin Başar konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında kurumsal karneye bakış, hedeflerin bu kapsamda hizalanmasının yanı sıra mavi yaka çalışanlara ilişkin stratejik insan kaynakları göstergelerine de değinen Yasemin Başar, kurum çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerinin kurumun ölçülebilir iş sonuçlarına, “kurumsal karnesine” doğrudan etkisi ve sağlıklı bir ilişkilendirmenin yolu hedeflerin kurum hedeflerinden başlayarak kademeli olarak tüm çalışanlara indirilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. Başar, özellikle iş gücünün önemli bir bölümünü mavi yaka çalışanların oluşturduğu sektörlerde de bu konunun önemine dikkat çekti.

Mavi yaka işe alımlarda, adayların güvenlik konusundaki yaklaşımlarını ölçmenin önemine değinen Yasemin Başar, Baltaş Grubu’nun kişilik ölçümlerindeki iş ortağı Hogan Assessment’ın geliştirdiği ve Baltaş Grubu’nun Türkiye’ye uyarladığı Güvenlik Raporu’nun sağladığı katma değeri, örnekleriyle katılımcılarla paylaştı.

Baltaş Grubu faaliyetlerinden haberdar olmak için tıklayınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Personova Kişilik Envanteri Testi